آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارسهام غکورش بررسی وضعیت

سهام غکورش بررسی وضعیت

۴ خرداد ۱۴۰۰ ۰۴:۴۲

غکورش بورس بررسی وضعیت


غکورش گران‌تر از قبل بورسی می‌شود.

🔻قیمت هر سهم این شرکت در روز عرضه اولیه حداکثر ۲۹۹۵ تومان است که عددی بیشتر نسبت به آگهی قبلی این شرکت برای عرضه در بورس است. پیش‌تر در اواخر مرداد ماه ۹۹ یعنی در اوج شاخص کل غکوروش قرار بود با حداکثر قیمت ۲۹۰۰ تومان عرضه شود.

🔻با این اوصاف و با فرض مشارکت بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون نفری در این عرضه اولیه، حدود ۴۸ تا ۶۲ سهم معادل ۱۴۰ الی ۲۰۰ هزار تومان سهام به هر کد بورسی تخصیص خواهد یافت. باید دید بعد از رکوردشکنی دو عرضه اولیه قبلی به علت کوچک بودن، در عرضه اولیه غکوروش می‌توانیم شاهد رشد مشارکت‌کنندگان باشیم یا نه.

Advantages and Disadvantages of Investing in an IPO

🔻آگهی عرضه اولیه سهام شرکت صنعت غذایی کوروش با نماد غکورش منتشر شد. طبق این آگهی چهارشنبه هفته جاری شاهد عرضه ۲۴۰ میلیون سهم معادل ۸ درصد از کل سهام این شرکت در بازار دوم بورس تهران خواهیم بود.

🔻البته از این میزان سهام ۱۶۸ میلیون سهم غکورش به کدهای حقیقی و حقوقی تخصیص میابد و ۷۲ میلیون سهم دیگر روز شنبه هفته بعد به صندوق‌های درآمد ثابت اختصاص خواهد. یافت.

همچنین شرکت صنایع غذایی کوروش(#غکوروش)نیز با انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۹/۳۰، خبر از افزایش ۸۳درصدی سود ناخالص داد.

عرضه اولیه غکورش

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۶۶+۱.۱۷٪

PP۱۴۱۳+۱.۵۸٪

PEسنگین۹۴۸-۰.۴۲٪

PE سبک۱۲۰۶+۰.۵۰٪

PE خطی۱۲۰۶+۱.۳۴٪

اوره گرانوله۳۷۱-۲.۳۷٪

اوره پریل۳۷۹+۴.۱۲٪

متانول۲۷۵+۲.۲۳٪

اتیلن گلایکل۷۳۱+۰.۴۱٪