آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارقیمت محصولات پتروشیمی

قیمت محصولات پتروشیمی

۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۵۴

قیمت امروز محصولات پتروشیمیپتروشیمی ها محصولات شیمیایی حاصل از نفت خام هستند ، اگرچه بسیاری از ترکیبات شیمیایی مشابه از سایر سوخت های فسیلی مانند ذغال سنگ و گاز طبیعی یا از منابع تجدید پذیر مانند ذرت ، نیشکر و سایر انواع زیست توده نیز بدست می آیند. در زمینه فعلی پتروشیمی ها ، این فصل بر ترکیبات آلی هیدروکربن متمرکز است که به عنوان سوخت نمی سوزند و به طور کلی به عنوان محصولات نفت خام (یا فرآورده های نفتی) شناخته می شوند.قیمت جهانی امروز محصولات پتروشیمی را میتوان در سایت آرمان تحلیل مشاهده نمود.

بر اساس ساختار شیمیایی ، پتروشیمی ها در سه دسته از محصولات پتروشیمی (i) مشتقات الفین ، (ii) مشتقات معطر و (iii) گازی دسته بندی می شوند. اتیلن و پروپیلن ، قسمت عمده مشتقات الفین ، منبع اصلی در تهیه چندین ماده شیمیایی صنعتی و محصولات پلاستیکی هستند در حالی که بوتادین برای تهیه لاستیک مصنوعی استفاده می شود. بنزن ، تولوئن و ایزومرهای زایلن از اجزای اصلی مواد شیمیایی معطر هستند. این پتروشیمی های معطر در تولید محصولات ثانویه مانند شوینده های مصنوعی ، پلی اورتان ها ، پلاستیک و الیاف مصنوعی استفاده می شود. گاز سنتز شامل مونوکسیدکربن و هیدروژن است که اساساً برای تولید آمونیاک و متانول استفاده می شود که بیشتر برای تولید سایر مواد شیمیایی و مصنوعی استفاده می شود.


قیمت محصولات پتروشیمی بر حسب تن بر دلار

در این قسمت از سایت قیمت محصولات پتروشیمی به صورت دلار بر تن آورده شده است و به صورت هفتگی بروز رسانی میشود.

برای مشاهده قیمت محصولات پتروشیمی اینجا کلیک کنید.
قیمت پایه محصولات پتروشیمی

ایران تازه وارد در زمینه پتروشیمی است. موسسات پتروشیمی کشورهای صنعتی از قبل بسیار پیشرفته و بسیار رقابتی بوده و از مزایای بازارهای داخلی بزرگ و زیرساخت های پیچیده اقتصاد برخوردار هستند.

ایران از آنجا که احتمالاً یک موقعیت قدرت است - با داشتن یک منبع گسترده و مطمئن و همچنین طیف گسترده ای از مواد اولیه پتروشیمی - وارد میدان پتروشیمی شد. به عنوان مثال ، ایران مقادیر زیادی گاز طبیعی همراه تولید می کند که می تواند برای تولید پتروشیمی مورد استفاده قرار گیرد. اما در حالی که این گاز طبیعی همراه اغلب حاوی مقدار قابل توجهی NGL است - که از بهترین مواد اولیه برای پتروشیمی ها به شمار می رود - بیشتر آن به طور سنتی شعله ور شده و حتی امروز نیز شعله ور می شود. به غیر از این گاز طبیعی همراه ، ایران دارای بسیاری از میدان های غیر طبیعی مرتبط با گاز طبیعی است که هنوز دست نخورده است. علاوه بر این حجم زیاد گاز طبیعی ، گازها و مایعات پالایشگاهی نیز در دسترس است که می تواند برای تولید انواع محصولات پتروشیمی مورد استفاده قرار گیرد.


قیمت انواع پلی اتیلن:

قیمت پلی اتیلن PEسنگین            ۹۸۱     -۱.۷۰٪          

قیمت پلی اتیلن PE سبک             ۱۲۵۱    -۶.۰۱٪

قیمت پلی اتیلن PE خطی           ۱۲۰۲-    ۳.۷۶٪

مشخصات، خرید What is polyethylene? Types of polyethylene, Application of  polyethylene – Petroneks


قیمت انواع اوره:قیمت اوره گرانوله                      ۲۸۰                +۶.۰۶٪

قیمت اوره پریل                         ۲۸۵              +۵.۵۶٪

قیمت متانول                            ۲۴۴                 -۲.۷۹٪

قیمت اتیلن گلایکل                    ۷۹۱

Urea fertilizers | Cropaia 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪