آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه آسیاتک

عرضه اولیه آسیاتک

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹

عرضه اولیه آسیا تک به نظر می رسد تا پایان سال جاری بعد از رفع ابهامات عرضه شود این درحالی است که  از مهر 96 در  بازار دوم معاملات بورس تهران درج شده است.

عرضه اولیه آسیاتک

 

عرضه اولیه آسیا تک با توجه به اتفاقات اخیر بازار و ریزش یک میلیونی شاخص به نظر می رسد فعلا اجرا نشود البته در دو ماه اخیر سه عرضه اولیه فگستر ، غکوروش و فتوسا انجام گرفته که چندان مورد استقبال قرار نگرفته اند.


درباره شرکت آسیا تک  

شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در اواخر سال ۱۳۸۲، به‌منظور ارائه خدمات نوین در صنعت ICT، تأسیس و موفق به اخذ مجوز PAP از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، جهت ارائه خدمات خطوط کابلی دیجیتالی (DSL) با و اعتبار ده ساله از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۹۲ گردید. همچنین جهت ارائه خدمات ADSL در سایر استان­ها نیز موفق به دریافت مجوز ISP در ۳۰ استان از سال ۱۳۸۷ و سپس مجوز ISDP، از وزارت ارتباطات و فن­آوری اطلاعات گردید.

این شرکت از سال ۱۳۹۲ نیز با توجه به توسعه خدمات خود، در جهت ارائه خدمات میزبانی و اشتراک مکانی مراکز داده اقدام به اخذ مجوز IDC از مرکز ملی فضای مجازی نمود که پروانه صادره در طی سنوات تمدید شده است.

با توجه به نیاز به اخذ مجوز "ارائه خدمات باند پهن ثابت روی بستر سیم کارت (TD_LTE)" شرکت در قالب کنسرسیوم «فن آوران‌نوین‌بنیان‌پاسارگاد» موفق به اخذ مجوز بهره برداری از فرکانس ۲۶۰۰ به مدت ۱۰ سال گردید.

۱۴ نوع محصول و خدمتی که توسط FCP قابلیت ارائه دارد عبارت است ازVOD,FTTx,OTT,Xdsl,IDC,WiFi,VoIP,LET,IP-PBX,PSTN,IXP,CDNو ...  که در حال حاضر شرکت انتقال داده­های آسیاتک تعداد ۹ محصول و خدمت از محصولات/خدمات فوق را ارائه می­دهد

در سال ۱۳۹۴ نیز با توجه به اتمام مجوز PAP، از سوی سازمان تنظیم مقررات مجوز جدید FCP به‌عنوان جایگزین مجوزهای PAP، ISDP و ISP اعلام شد و این شرکت موفق به اخذ این مجوز از سال ۱۳۹۴ با اعتبار ده ساله تا سال ۱۴۰۴ از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهت ارائه هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده بر بستر شبکه و ارائه خدمات صوتی، تصویری، متنی، داده­ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش‌افزوده گردید.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪