آرمان تحلیل

سر خط اخبار

ارز icp چیست؟

۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۸

اطلاعات لحظه ای قیمت ICP


قیمت زنده اینترنت رایانه امروز 110.30 دلار دلار آمریکا است و حجم معاملات 24 ساعته آن 193،283،760 دلار است. در 24 ساعت گذشته رایانه اینترنتی 3.95٪ افت کرده است. رتبه بندی CoinMarketCap در حال حاضر # 11 است ، و کل بازار زنده $ 13،683،127،247 USD است. عرضه آن 124،048،742 سکه ICP و حداکثر می باشد. منبع در دسترس نیست

اگر می خواهید از كجا اینترنت رایانه را بخرید ، بهترین مبادلات تجاری در اینترنت رایانه در حال حاضر Binance ، Huobi Global ، OKEx ، XT.COM و Coinbase Exchange است. دیگران را می توانید در صفحه مبادلات رمزنگاری ما ذکر کنید.

رایانه اینترنتی (ICP) چیست؟

اینترنت رایانه اولین بلاک چین است که با سرعت وب با ظرفیت بی حد و حصر اجرا می شود.  همچنین سومین نوآوری بزرگ در بلاکچین را نشان می دهد ، در کنار بیت کوین و Ethereum - یک کامپیوتر بلاکچین که مقیاس هوشمندانه محاسبه و داده ها را اجرا می کند ، آنها را با سرعت وب اجرا می کند ، داده ها را به طور موثر پردازش و ذخیره می کند و چارچوب های نرم افزاری قدرتمندی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد. با امکان پذیر ساختن این مورد ، رایانه اینترنتی internet computer امکان تصور مجدد کامل نرم افزار را فراهم می کند - ارائه یک راه انقلابی جدید برای ساخت خدمات اینترنتی توکن ، سیستم عامل های پان صنعت ، سیستم های مالی غیرمتمرکز و حتی سیستم ها و وب سایت های سازمانی سنتی. این پروژه در اکتبر 2016 توسط دومینیک ویلیامز تاسیس شد و مورد توجه تعداد قابل توجه جامعه رمزنگاری قرار گرفت. DFINITY در مجموع 121 میلیون دلار از مشارکت کنندگان مانند Andreessen Horowitz ، Polychain Capital ، SV Angel ، Aspect Ventures ، Electric Electric ، ZeroEx ، Scalar Capital و Multicoin Capital و چندین حامی برجسته اولیه Ethereum جمع آوری کرد. در سال 2018 ، بیش از 50،000 شرکت کننده ثبت کننده ، نشانه های ابزار ICP را در airdrop دریافت کردند. در 18 دسامبر سال 2020 ، DFINITY شبکه آلفای رایانه اینترنتی را راه اندازی کرد. در گام آخر به سوی تمرکززدایی ، در 10 مه 2021 ، DFINITY رایانه اینترنتی را در دامنه عمومی راه اندازی کرد. این نقطه عطف مهم به این معنی است که اینترنت اکنون به عنوان یک رایانه جهانی غیرمتمرکز عمل می کند - که با انتشار همه کد منبع  اینترنت در دامنه عمومی و همچنین توکن ابزار ICP به دهها هزار نفر از اعضای جامعه برای اداره رایانه اینترنت مشخص شده است.

بنیانگذار کامپیوتر اینترنتی کیست؟


دومینیک ویلیامز بنیانگذار و دانشمند ارشد DFINITY است. او یک نظریه پرداز رمزنگاری است ، مسئول اختراع  ، اجماع شکاف احتمالی و سایر تکنیک های جدید رمزنگاری ، کارآفرین و عضو اولیه انجمن های فنی بیت کوین و اتریوم پیش از این ، او رئیس و CTO آزمایشگاه های String بود ، پیشگام اولیه DeFi در آزمایشگاه های آینه ، و بنیانگذار و مدیرعامل Fight My Monster ، یک بازی MMO برای کودکان که میایون ها کاربر در سراسر دنیا داشت . وی همچنین چندین استارت آپ مانند System7 ، Airdocs و Smartdrivez را تأسیس کرد. فارغ التحصیل King's College London در کلاس 1 در علوم کامپیوترنیز است.

دومینیک ویلیامز

بنیاد DFINITY چیست؟


این رایانه اینترنتی توسط بنیاد DFINITY ، یک سازمان غیرانتفاعی تحقیقاتی علمی مستقر در زوریخ ، سوئیس ، پایه ریزی و راه اندازی شد که متشکل از بهترین رمزگذاران جهان و سیستم های توزیع  و کارشناسان زبان برنامه نویسی با تقریباً 100000 استناد دانشگاهی و 200 اختراع ثبت شده در مجموع است.تکنسین های برجسته DFINITY عبارتند از: * Jan Camenisch، PhD (VP of Research) - مشهور در جهان رمزنگار و محقق در زمینه حفظ حریم خصوصی ، به مدت 19 سال گروه تحقیق و رمزگذاری IBM را هدایت می کند.  WebAssemble و تیم پیشین موتور Google Chrome V8 * بن لین ، PhD (مهندس ستاد ارشد و محقق) - رمزنگار مشهور جهان و مهندس Google ، "L" در رمزنگاری BLS ، سیستم امضای کلیدی که در Ethereum 2.0 استفاده می شود * جنس گروت ، PhD (محقق اصلی) - رمزنگار مشهور جهان ، معروف به دلیل پیشگویی اثبات دانش صفر غیر تعاملی * تیمو هانکه ، PhD (محقق اصلی) - خالق AsicBoost ، یکی از معدود بهینه سازی های الگوریتمی اثبات شده برای استخراج بیت کوین * پل لیو ، PhD (مهندس کارکنان) - از کامپایلر Haskell اینتل استفاده کرده و دکترای خود را تحت نظر Paul Hudak ، طراح اصلی Haskell دریافت کرده است * Johan Georg Granström، PhD (مدیر مهندسی) - Sr Staff سابق Softwa مهندس مجدد Google مسئول مقیاس گذاری زیرساخت های سیستم YouTube پس از راه اندازی عمومی در 10 مه 2021 ، بنیاد DFINITY اکنون یکی از سازمان های متعهد به بهبود و نگهداری شبکه رایانه ای اینترنتی خواهد بود.

 

دیفینیتی | icp | ارز اینترنت کامپیوتر

چه چیزی رایانه اینترنتی را منحصر به فرد می کند؟


هدف از رایانه اینترنتی گسترش اینترنت عمومی است ، بنابراین می تواند بستر محاسبه جهانی نیز باشد. امروزه اینترنت شبکه ای است که همه و همه را به هم متصل می کند ، اما سیستم ها و خدمات در حال حاضر از زیرساخت های خصوصی استفاده می شوند. این یکی از موفقیت های اساسی در رایانه اینترنتی است که به آن امکان می دهد یک کلید عمومی داشته باشد. همچنین یک مزیت بزرگ است زیرا به هر وسیله ای از جمله ساعت های هوشمند و تلفن های همراه اجازه می دهد تا صحت مصنوعات را از طریق رایانه اینترنتی تأیید کنند. در مقابل ، این امکان برای بلاکچین های سنتی وجود ندارد. کلید عمومی تنها نوک کوه یخ است: Chain Key Technology موتوری است که کامپیوتر اینترنتی را هدایت می کند و عملکرد آن را امکان پذیر می کند. این امکان را برای اضافه کردن گره های جدید برای تشکیل زیرشبکه های جدید فراهم می کند تا شبکه را به بی نهایت مقیاس بندی کند. جایگزینی گره های معیوب یا خراب با جدید بدون اینکه هرگز متوقف شود. احیای زیر شبکه ها حتی اگر گره های زیادی در آن خراب شده باشند و ارتقا پروتکل کامپیوتر اینترنتی بصورت یکپارچه ، به شبکه امکان رفع اشکالات و افزودن ویژگی های جدید را می دهد. تیم تحقیق و توسعه DFINITY پروتکل جدید غیر تعاملی برای اشتراک مجدد کلید اختراع کرده است. هر یک از امضا کنندگان قدیمی فقط باید یک پیام واحد برای امضا کنندگان جدید پخش کند. برای اطمینان از اینکه این کار به طور ایمن انجام می شود ، از بسیاری از مفاهیم رمزنگاری پیشرفته استفاده می شود ، از جمله رمزگذاری با رازداری رو به جلو و اثبات دانش غیر صفر غیر تعاملی. از آنجا که غیر تعاملی است ، نحوه عملکرد پروتکل اشتراک مجدد کلید برای یک محیط ناهمزمان ایده آل است و از مزایای آن می توان به حفظ کلید اشاره کرد. در طول عمر یک شبکه فرعی ، با یک کلید عمومی شناخته می شود و سایر اشخاص موجود در رایانه اینترنتی نیازی به پیگیری تغییر کلیدهای عمومی ندارند.

چه کسی گره ها را در شبکه رایانه ای اینترنت اجرا می کند؟


در پیدایش در 10 مه 2021 ، رایانه اینترنتی توسط 48 مرکز داده مستقل - واقع در سراسر آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا - با 1300 گره پشتیبانی می شود. این شبکه برای حمایت از نسل بعدی مگا داپ ها به رشد فزاینده ای ادامه خواهد داد ، تا پایان سال 123 مرکز داده 4300 گره را اجرا می کنند و در نهایت هزاران مرکز داده میلیون ها گره را برای پشتیبانی از ساخت یک دهه خارج از برنامه اجرا می کنند اینترنت باز نکته مهم ، هر کسی می تواند به یک ارائه دهنده گره تبدیل شود ، طرفین علاقه مند درخواست یک شناسه مرکز داده (DCID) به سیستم عصبی شبکه (NNS) ، تهیه گره های ماشین آلات تخصصی ، نصب پروتکل ICP و اتصال به شبکه رایانه اینترنتی می کنند.

سرعت اینترنت کامپیوتر رایانه چقدر سریع است؟

 

دستیابی به موفقیت علمی Chain Key Technology این امکان را برای رایانه اینترنتی فراهم می کند که با سرعت وب - جایی که تماسهای پرس و جو در میلی ثانیه اجرا می شوند - انجام شود و تماسهای بروزرسانی 1-2 ثانیه طول می کشد تا نهایی شود. از همه مهمتر ، در پیدایش ، رایانه اینترنتی دارای نرخ بلاک 2.5 بلوک در ثانیه (bps) و سپس سریعاً به یک صنعت منجر به bps 10.3 bps و 1000 پوند bps تا پایان سال خواهد بود. در مورد نسخه باز Reddit که در رایانه اینترنتی در حال اجرا است ، هنگام جستجوی کاربر در انجمن ، بازدیدهای سفارشی از محتوای میزبانی شده با استفاده از تماسهای پرس و جو که بر حسب میلی ثانیه اجرا می شوند ، در مرورگر وب آنها فرموله می شوند. گره نزدیک ، ارائه یک تجربه کاربری خارق العاده. اما هنگامی که یک کاربر می خواهد گاهی اوقات یک پست ارسال کند ، یا یک نکته از نشانه ها را به نویسنده یک پست ارائه دهد ، این شامل تماس های به روزرسانی می شود که 1-2 ثانیه طول می کشد.

ICP Token چه کاری انجام می دهد؟


ICP نشانه های کاربردی بومی است که در شبکه سه نقش اساسی دارد:

تسهیل حاکمیت شبکه: نشانه های ICP را می توان قفل کرد تا سلولهای عصبی ایجاد شود که با رأی دادن در حاکمیت شبکه مشارکت دارند و از این طریق می توانند جوایز اقتصادی کسب کنند.
تولید چرخه برای محاسبه: ICP ذخیره ارزش منبع را فراهم می کند که می تواند به چرخه تبدیل شود. کدام محاسبه توان در سوختی که هنگام استفاده سوزانده می شود. NNS ICP را با سرعت متغیری به چرخه تبدیل می کند ، بنابراین برای اطمینان از اینکه کاربران شبکه می توانند همیشه چرخه های جدیدی را با هزینه تقریباً ثابت به صورت واقعی ایجاد کنند ، طوری انتخاب می شود که هزینه دستیابی به سوخت قابل پیش بینی باشد.
پاداش دادن به مشارکت کنندگان: شبکه ICP جدیدی را برای پاداش دادن و تشویق افرادی که نقش مهمی دارند که شبکه را قادر می سازد انجام دهد ، منعقد می کند ، از جمله: برای کسانی که ماشینهای گره میزبان شبکه هستند و ج) سایر فعالیتهای متفرقه.
چرخه ها چه کاری انجام می دهند؟
چرخه محاسبه توان در نقش سوخت. آنها همچنین یک مقدار ثابت در طولانی مدت دارند که با ICP در تضاد است ، که ارزش آن به طور طبیعی با گذشت زمان متفاوت خواهد بود. علاوه بر این ، چرخه ها به SDR متصل می شوند که واحد ارزی منطقی است و توسط صندوق بین المللی پول تعریف شده است و ICP با ارزش 1 SDR می تواند دقیقاً به یک تریلیون چرخه برای محاسبه توان تبدیل شود.

 

icp

نورون ها چه کاری انجام می دهند؟


یک نورون تعادل توکن های ابزار ICP را قفل می کند و صاحب آن را قادر می سازد تا در آن شرکت کند.

در حاکمیت شبکه ، که از طریق آن می توانند جوایز رای گیری را بدست آورند.

خریداران طبیعی توکن های ICP چه کسانی هستند؟


دارندگان توکن که می خواهند در حاکمیت شبکه مشارکت کنند و جوایز رای گیری کسب کنند
توسعه دهندگانی که برای پرداخت هزینه محاسبه نیاز به علامت گذاری ICP به چرخه دارند
ICP Token Supply و Tokenomics؟
469،213،710 نشانه ICP در Genesis وجود دارد. عرضه در گردش به پویایی بازار بستگی دارد. با این حال ، در پیدایش 26 درصد تخمین زده می شود. تخصیص توکن حالت اولیه Genesis

مشارکت کنندگان اولیه: 9.50٪
اهدای بذر: 24.72٪
استراتژیک: 7.00٪
پیش فروش: 4.96٪
مشارکت های استراتژیک: 3.79٪
airdrop جامعه: 0.80٪
کمکهای اولیه جامعه و توسعه دهندگان: 0.48٪
اپراتورهای گره: 0.22٪
انجمن رایانه اینترنتی: 4.26٪
اعضای تیم: 18.00٪
مشاوران و دارندگان رمزهای شخص ثالث: 2.40٪
بنیاد DFINITY: 23.86٪


سیستم عصبی شبکه رایانه ای اینترنت برای رای دادن چگونه کار می کند؟


NNS با دریافت پیشنهادات و تصمیم گیری در مورد تصویب یا رد آنها بر اساس فعالیت رای گیری توسط سلول های عصبی کار می کند. که شرکت کنندگان شبکه ایجاد کرده اند. همچنین شرکت کنندگان از نورون برای ارائه پیشنهادات جدید استفاده می کنند. پس از ارسال ، پیشنهادها یا تصویب می شوند یا رد می شوند ، که بسته به نحوه رأی گیری کل سلول های عصبی ، می تواند تقریباً بلافاصله یا پس از تأخیر رخ دهد.

چه کسی می تواند کامپیوتر اینترنتی را لیست کند؟


Coinbase ، Huobi و OKEx اعلام کرده اند که هنگام شروع راه اندازی رایانه اینترنتی اینترنت در تاریخ 10 مه در ساعت 9 صبح PT / 11 مه 12 به وقت چین ، توکن های کاربردی رایانه اینترنتی (ICP) را لیست می کنند.

پروژه های برجسته در اکوسیستم اینترنت کدامند؟


رایانه اینترنتی با چندین کارآفرین برجسته و برنامه هایی که روی آن ساخته شده اند راه اندازی شد. این شامل:

DeFi
Enso Finance - مبادله غیرمتمرکز که 5 میلیون دلار سرمایه جمع کرده است.
Tacen - یک مبادله غیر حضوری با عملکرد بالا که 2.5 میلیون دلار جمع شده است.
SailFish - دروازه ای برای افتتاح خدمات مالی
اجتماعی
Distrikt - یک شبکه رسانه ای اجتماعی غیرمتمرکز و حرفه ای. این برنامه Open LinkedIn است که توسط DFINITY در دافوس در WEF 2020 نشان داده شده است و اکنون به بازار منتقل شده است.
OpenChat - نسخه باز برنامه چت استاندارد شما که متعلق به یک شرکت بزرگ فناوری نیست.
CanCan - نسخه باز TikTok است که مقیاس پذیری و قدرت رایانه اینترنتی را نشان می دهد.
کپسول - یک پلتفرم غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی که از سانسور محافظت می کند و باعث جمع آوری 1.5 میلیون دلار می شود.
زیر ساخت
Fleek - ساخت آسان وب سایت ها و برنامه های باز را امکان پذیر می کند. 14000 وب سایت در حال حاضر از سیستم عامل های Pan-Industry استفاده می کنند.
Origyn - یک بستر صنعت برای ردیابی منشأ کالاهای لوکس ، شروع با ساعتهای لوکس

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪