آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارپیش بینی بورس 11 خرداد 1400

پیش بینی بورس 11 خرداد 1400

۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۵۴

پیش بینی بورس 11 خرداد 1400

در مورد پیش بینی بازار ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ می توان اینگونه گفت که با وجود اخبار مثبت منتشر شده از مذاکرات وین همچنین نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ به نظر می‌رسد در صدد رفع ابهامات به وجود آمده برای بازار هستیم و این زمان می تواند نقطه عطفی باشد برای آنکه سرمایه‌گذاران نامطمئن و غیر مصمم که سرمایه‌های خود را به دلیل ابهامات به وجود آمده در بازار نگاه داشته اند مجدداً با رفع  ابهامات وارد بازار سرمایه شده و این امر سبب احیای مجدد بازار سرمایه شود.

نقشه بازار امروز 10 خرداد

نقشه بازار امروز 10 خرداد 1400

پس از سقوط مرداد ۹۹ شاخص از حدود دو میلیون به یک میلیون واحد سقوط داشت و تقریباً ۱۰ ماه است که در استراحت بوده و روند نزولی را طی کرده است لذا اکنون زمان آن رسیده تا بازار در خلال رفع ابهامات سیاسی داخلی و خارجی دوباره جان گرفته و از وضعیت رکود در بیاید.

محرک دیگر بازار میتواند رکود ارزهای دیجیتال باشد رمز ارزها نیز بعد از صعود انفجاری طی شش ماه گذشته اکنون در یک روند نزولی قرار گرفته اند. بیت کوین با ریزش 70 درصدی به حدود ۳۳ هزار دلار رسیده است و همچنان این روند به نظر می رسد که ادامه دار بوده و محرکی برای رشد این رمز ارزها وجود ندارد.  لذا بسیاری از سرمایه گذاران این حوزه با جان گرفتن بازار بورس ایران به این بستر باز خواهند گشت و سرمایه هایی که خارج کرده اند را دوباره به بازار سرمایه بر خواهند گرداند.

البته باید توجه داشت که تنش های ایجاد شده در خصوص ناتمام ماندن مذاکرات وین و همچنین برکناری رییس کل بانک مرکزی ایران نیز در کوتاه‌مدت بر بازار تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت اما در بلند مدت به نظر میرسد و رفع ابهامات سیاسی مشکلات حل شده و دوباره شاهد روند مثبت باشیم.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۶۶+۱.۱۷٪

PP۱۴۱۳+۱.۵۸٪

PEسنگین۹۴۸-۰.۴۲٪

PE سبک۱۲۰۶+۰.۵۰٪

PE خطی۱۲۰۶+۱.۳۴٪

اوره گرانوله۳۷۱-۲.۳۷٪

اوره پریل۳۷۹+۴.۱۲٪

متانول۲۷۵+۲.۲۳٪

اتیلن گلایکل۷۳۱+۰.۴۱٪