آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلمطالب آموزشیرمز ارز به زبان ساده

رمز ارز به زبان ساده

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۷

رمز ارز به زبان ساده

مقدمه

اول از همه نیاز است بدانید که این دارایی ها دیجیتالی هستند ،  نمی توانید بیت کوین را لمس کنید و نگه دارید ، اما وقتی وارد سیستم بانکی آنلاین خود می شوید ، در حساب خود می بینید و اطمینان می دهید که آنجاست.
می توانید مقداری طلا داشته باشید بدون اینکه هرگز شمش های طلای واقعی را ببینید و لمس کنید. ما در حال ورود به جهانی هستیم که در آن بخش فزاینده ای از چیزهایی که برای آنها ارزش قائل هستیم می توانند فقط از نوع دیجیتال باشند و همچنان ارزش خود را حفظ کنند. برخی از جذابیت های دارایی های رمزنگاری: سرعت ، حریم خصوصی ، کاهش اصطکاک. نقل و انتقال پول سنتی ممکن است روزها طول بکشد و در سال 2021 این غیر قابل قبول است! معاملات رمزنگاری در یک دفتر عمومی و تغییر ناپذیر برای مشاهده همه ثبت می شود و شما یک مرد میانی را مانند بانک قطع می کنید و روند کار را کاهش می دهید.

 

ارز دیجیتال به زبان ساده


چگونه یک سرمایه گذار جدید  سرمایه اش را در بیت کوین که در حال حاضر داغ است ، بگذارد؟


فقط آنچه را که می خواهید از دست بدهید قرار دهید. برخی از سرمایه گذاران جدی حرفه ای که گرم شده اند به حمایت از رمزنگاری با شروع فقط با 2 تا 5 درصد از سهام شما می پردازند. این به عنوان یک نوع دارایی استاندارد دیگر همراه با سهام ، اوراق قرضه ، فلزات و ETF در نمونه کارها پذیرفته می شود.


چگونه یک تازه وارد برای خرید مقداری رمزارز اقدام می کند؟


چندین راه برای مبادله رمزارز وجود دارد که می توانید استفاده کنید ، اما Coinbase با موفقیت خود را به عنوان یک برند محبوب در ایالات متحده برای تازه واردان تثبیت کرده است.

شما یک حساب ایجاد می کنید ، احراز خودرا تأیید می کنید که شما هستید و آنگاه شروع به مبادله می کنید. سایر مبادلات رمزنگاری معروف Gemini ، Kraken ، Binance و Bitstamp هستند. همچنین می توانید از طریق Robinhood ، Square و PayPal بیت کوین بخرید ، بنابراین بسیاری از تازه واردان اگر آنها را به این نام ها بشناسند و به آنها اعتماد کنند و از قبل با آنها حساب داشته باشند ، فقط از آنها استفاده می کنند.


آیا باید نگران حباب باشیم؟

با توجه به عقاید گذشته ، پایان سال 2017 ، هنگامی که بیت کوین به 20 هزار دلار رسید و سپس ، در فوریه 2018 ، با سقوط 65 درصدی ، مانند یک حباب به نظر می رسید. اما اکنون بیت کوین حدود 37000 دلار است. آیا بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه برتر دوباره خراب می شوند؟ مطمئنا.

اما کف فعلی فقط در مورد حدس و گمان قیمت نیست ، همچنین شرکت های بزرگ دولتی برای پرداخت ها از رمز ارز استفاده می کنند و شرکت های بزرگ دولتی که بخش های رمزپایه و بلاکچین را ایجاد می کنند. من صنعتی را می بینم که درحال بلوغ بوده و نابود نخواهد شد.

آیا بیت کوین حباب دارد؟


آیا کسی این بازار را تنظیم می کند ؟

SEC با شركتهايي كه توكن راه اندازي كرده و ميليونها دلار را بدون هيچ محصولي بدست آورده اند ، مقابله كرد. سازمان امور مالیاتی به تازگی از مردم خواسته است که سود رمزنگاری شده خود در مورد مالیات خود را فاش کنند. CFTC بیت کوین را کالایی اعلام کرده و بنابراین آن را به عنوان بخشی از ملاحظات خود می داند. بسیاری از آژانس های مختلف دولتی می خواهند در تنظیم مقررات رمزنگاری حرفی برای گفتن داشته باشند و قوانین بیشتری در این زمینه وضع می شود. 


چه گزینه هایی غیر از  بیت کوین وجود دارد و چقدر قابل اعتماد است؟


به این بستگی دارد که شما به عنوان سرمایه گذاری یا یک فناوری برای ساخت برنامه های کاربردی منظور دارید. بیت کوین ارز رمزنگاری شده اصلی و مطمئن ترین برای تازه واردانی است که می خواهند سهمی از این بازار داشته باشند.
 اما ethereum ، که در سال 2015 راه اندازی شد ، یک بلاکچین است که به طور خاص برای قراردادهای هوشمند طراحی شده است و انواع پروژه ها و برنامه های جذاب بر روی ethereum ساخته می شوند. بنابراین کارکنان ethereum به شما خواهند گفت که از  بلاکچین بیت کوین بهتر است!


برخی از روندهای رمزنگاری که باید در سال 2021 بررسی کنیم چیست؟


در حال حاضر ، مجموعه های رمزنگاری — کارتهای تجارت دیجیتال یا کلیپ های ویدیویی دیجیتال از موارد برجسته ورزشی ، اجراهای موسیقی - بسیار داغ هستند. همچنین یک بازار هنر رمزنگاری به سرعت در حال بلوغ است. اما بعد از اینکه هر دو PayPal و Tesla اعلام کردند که به مشتریان اجازه می دهند با رمز ارز از آنها خرید کنند ، من علاقه مندم ببینم آیا شرکت های بیشتری این گزینه را ارائه می دهند و آیا کسی واقعاً آنها را  استفاده می کند یا خیر. در حال حاضر ، با افزایش قیمت رمزارز ، هیچ کس نمی خواهد رمزارز خود را خرج کند. آنها می خواهند آن را به عنوان سرمایه گذاری نگه دارند.
پرداخت با بیت کوین


چرا شرکت ها رو به زخیره رمز ارز ها به عنوان سرمایه کردند؟


فکر می کنم در حال حاضر این یک حدس و گمان کوتاه مدت برای افزایش ذخایر آنها و به نوبه خود سهام آنها است. تسلا در اولین ماه پس از خرید بیت کوین در ژانویه ، یک میلیارد دلار سود تازه کسب کرد - یعنی بیش از کل سود خود در سال 2020 از فروش اتومبیل! اما شرکت هایی که بیت کوین را به عنوان حدس و گمان برای خزانه داری خود خریداری می کنند ، جدا از همه نوآوری های هیجان انگیز و ساخت محصول در رمزارز است.


 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪