آرمان تحلیل

سر خط اخبار

ارز mina چیست؟

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۸

ارز mina چیست؟

پروتکل Mina  "بلاک چین مختصر" مینیمال است. که برای کاهش نیازهای محاسباتی ساخته شده است.  تا برنامه های DApp  را با کارآیی بیشتری اجرا کند. از زمانی که اندازه آن ثابت شده است که علی رغم رشد استفاده ، مینا به عنوان سبک ترین بلاک چین شناخته شده است. علاوه بر این ، از نظر امنیت و تمرکززدایی متعادل باقی مانده است. این پروژه از اکتبر 2020 از پروتکل کدا به مینا تغییر نام یافت.

اندازه شبکه Mina تنها 22 کیلوبایت است که در مقایسه با بلاکچین 300 گیگابایتی بیت کوین بسیار کوچک است.

 


هدف اصلی پروتکل مینا چیست؟

مینا در حال دستیابی به یک سیستم پرداخت توزیع شده کارآمد است که کاربران را قادر می سازد تا بسترهای نرم افزاری را از بلوک پیدایش تأیید کنند. مقاله عمی آن را "زنجیره بلوکی مختصر" می نامد.

این پروتکل از استدلالهای دانش غیر تعاملی، دانش شفاف و دانش صفر (zk-SNARKs) استفاده می کند ، یک اثبات رمزنگاری که هر کس را قادر می سازد تا اطلاعات را بدون افشای اطلاعات گفته شده تأیید کند. با این وجود ، فعال کردن یک کاربر برای یافتن سیستم عامل به بلوک پیدایش می تواند در یک شبکه بزرگ غیر عملی باشد. به همین ترتیب ، مینا به تدریج SNARKS را محاسبه می کند که فقط در چند بلوک آخر متمرکز شده است - به این معنی که کاربران نهایی به جای کل سابقه تراکنش یک بلوک ، ضد فشرده سازی zk-SNARK را بررسی می کنند.

در قلب پروتکل Mina ارز  ، MINA  ، واحد پول رایج آن است که به عنوان یک سکه سودمند و وسیله مبادله عمل می کند.

 


مینا چقدر می ارزد؟

براساس CoinMarketCap ، قیمت توکن های مینا در حال حاضر $3.29  دلار است. در حال حاضر سقف بازار مینا بیش از 513 میلیون دلار است.

 

ارز مینا


ارز مینا چقدر ریسک دارد؟

سرمایه گذاری همیشه یک ریسک است اما سرمایه گذاری دررمزارز ریسکی تر است زیرا این بازار بسیار ناپایداربوده و نوسان زیادی دارد. بنابراین شما باید آماده از دست دادن سرمایه خود باشید.

همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید رمز ارزها را به پول نقد تبدیل کنید ، زیرا ممکن است به تقاضا و عرضه در بازار موجود بستگی داشته باشد.

به علاوه ، کارمزدها ممکن است بالاتر از کارمزد محصولات سرمایه گذاری باشد.

بنگاه های رمز ارز به شکلی که سایر بنگاه های مالی تنظیم می شوند ، تنظیم نمی شوند. این به این معنی است که در صورت خراب شدن شرایط محافظتی نخواهید داشت.

میرون جابسون ، فعال مالی شخصی Interactive Investor ، درباره ارزهای رمزنگاری شده سان گفت: "به دلیل نوسانات شدید قیمت بدنام هستند".

وی گفت: "غیر معمول نیست که ارزش ارزهای رمزپایه به سرعت  کاهش  یابد.

وی افزود: قیمت دارایی به سختی بیش از حد برای بسیاری از سرمایه گذاران سنگین است.

"ارزهای رمزنگاری شده و کسانی که در این فضا دخیل هستند ، همچنان حدس و گمان باقی می مانند و فقط باید بخش کوچکی از نمونه کارها باشند - اشتهای ریسک شما هرچه باشد.

"مهم است که با احتیاط شدید به رمزنگاری های جدید نزدیک شوید."

همچنین در مورد سایر ارزهای رمزپایه جدید مانند سکه شیبا اینو به سرمایه گذاران هشدار داده می شود.

در ماه ژانویه ، اداره رفتار مالی انگلستان هشدار داد که خانوارها در صورت سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه در معرض خطر از دست دادن کل پول خود هستند.

ارزش بیت کوین و اتریوم چند هفته پیش پس از اعلام چین برای سرکوب بیشتر ارزهای رمزپایه سقوط کرد.

این داستان اولین بار در The US Sun منتشر شده و با مجوز تکثیر می شود. 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪