آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارآتش سوزی شتران کنترل شد

آتش سوزی شتران کنترل شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۰۴:۰۹

 

با توجه به وجود پوشش مناسب بیمه تأسیسات شرکت، هماهنگی لازم با بیمه‌گذار برای ارزیابی و جبران خسارت انجام شده است. 

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از صدای بورس، در پی آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، حامد آرمان‌فر، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران در نامه‌ای به جعفری رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی در مورد حادثه آتش‌سوزی در مخازن شرکت پالایش نفت تهران شفاف‌سازی کرد.

در این نامه آمده است:" با توجه به وقوع حادثه آتش‌سوزی در محوطه مخازن اسلاپس این شرکت در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ با ظرفیت ۷۰ هزار بشکه به همراه حدود ۳۶ هزار بشکه مایعات نفتی داخل آن طعمه آتش شد. بر این اساس و به منظور کاهش ریسک ناشی از سرایت آتش به سایر واحدهای فرایندی پالایشگاه و تمرکز بیشتر بر مهار حریق، فرایند اضطراری از سرویس خارج نمودن واحدهای فراینده پالایشگاه انجام شد. 

 خوشبختانه حادثه مذکور هیچ‌گونه مصدوم و تلفات انسانی دربر نداشته و با توجه به اینکه شرکت از پوشش مناسب بیمه تأسیسات برخوردار است، هماهنگی لازم با شرکت بیمه‌گذار برای ارزیابی و جبران خسارت انجام شده است. همچنین با توجه به کاهش حجم حریق و ایجاد تمهیدات لازم، عملیات در سرویس قرار دادن پالایشگاه آغاز شد".عملیات اطفا حریق با تلاش آتش‌نشانان و کارکنان شرکت در حال انجام و از سرایت به سایر واحدهای شرکت جلوگیری به عمل آمده است.

آـش سوزی پالایشگاه تهران

بر اساس اطلاعات کسب شده،‌۶۸.۹ درصد سهام پالایشگاه نفت تهران مربوط به سهامداران عدالت در ۴ استان اصفهان،خوزستان، خراسان شمالی و اردبیل، همچنین ۳.۶۶ درصد سهام مربوط به صندوق پالایشی یکم و ۱۴ درصد مربوطه به سایر سهامداران و ۵.۶ درصد مربوط به شرکت دولتی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است.

پالایشگاه نفت تهران که با نماد شتران در بورس حضور دارد، حدود ۶۹ درصد از سهام آن مربوط به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم است و یکی از قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور به شمار می‌رود که البته بنزین تولیدی آن برای تهران استفاده نمی‌شود و به جاهای دیگر صادر می‌شود.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪