آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربیمه کوثر و پرداخت بدهی شتران

بیمه کوثر و پرداخت بدهی شتران

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۸

افزایش سرمایه بیمه کوثر
 

با توجه به وضعیت مناسب مالی شرکت بیمه کوثر در سال گذشته و شرایط مساعد فعلی، پس از گرفتن مجوز از بیمه مرکزی و تایید هیات‌مدیره به زودی شاهد افزایش سرمایه خواهیم بود.

با اعلام معاون مالی بیمه کوثر، در حالی که زمان زیادی تا برگزاری مجمع عمومی سهام‌داران شرکت باقی نمانده است طبق صورت‌های مالی مصوب، با عنایت به سوداوری خوب شرکت در سال گذشته و افزایش دارایی‌ها، مراحل افزایش سرمایه در حال پیگیری است.

مصطفی مقصودی با اشاره به تایید اولیه مبادی مربوط برای افزایش سرمایه گفت: در مسیر قانونی تحقق افزایش سرمایه، پس از جمع‌اوری و تدوین مستندات لازم، درخواست مجوز افزایش سرمایه را به بیمه مرکزی ارایه و منتظر بررسی نهاد ناظر و پاسخ آن‌ خواهیم بود.

سهام بیمه کوثر

شفاف سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده

 به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع مي‌رساند پیرو اخبار منتشر شده در پایگاه خبری صدا و سيماي ج.ا.ا مبنی بر خسارت پالايشگاه شهيد تندگويان(پالايشگاه نفت تهران) به استحضار می رساند بيمه نامه موصوف به کنسرسيوم G9 با راهبري بيمه ايران صادر شده است و سهم شرکت بيمه کوثر از بيمه نامه مذکور پس از کسر اتکايي واگذاري 1.54 درصد ميباشد و اثرات سود و زياني آن براي شرکت قابل توجه نخواهد بود

 بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

به نظر می رسد شرکت بیمه کوثر با توجه به اینکه باید خسارت پالایشگاه نفت تهران را پرداخت نمایند مدعی است که ضرر و زیان چندانی را تحمل نمی شود و این و آن راضرر زیان را ناچیز خوانده و آن را بی‌تأثیر میداند.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪