آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربورس امروز 29 خرداد ماه

بورس امروز 29 خرداد ماه

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۵:۴۶

نقشه بازار امروز

نقشه بازار امروز

 

وضعیت بازار امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۲هزار واحد قرار گرفته است.

نمادهای فارس، وبملت و وتجارت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای فملی، خودرو و خپارس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.
بورسینه

آخرین قیمت ۴۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۵۵نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نمادهای ولکار، خودرو، شپنا، پترول، غکورش، اپال و فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای فگستر، فتوسا، فرابورس، کرمان، زملارد، چخزر و شاروم در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۷۲۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، تپکو و خزر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید ومدیر ، نوری و ولکار در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۰۰میلیارد تومان (۹۴درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۲۵میلیارد تومان (۳۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۷۹نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شرکت لیزینگ کارآفرین ( ولکار) به ۲۱.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «ماشین آلات و تجهیزات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۵۵میلیارد تومان می‌شود.  همچنین در طرف دیگر معاملات «سایر محصولات کانی غیرفلزی» با تقاضای ۲۵۰میلیارد تومانی همراه شد.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۹۷۱+۱.۷۶٪

PP۱۲۶۲-۱.۶۴٪

PEسنگین۹۶۳+۰.۹۴٪

PE سبک۱۲۰۳+۳.۱۷٪

PE خطی۱۱۰۱-۰.۳۶٪

اوره گرانوله۳۷۳+۰.۲۷٪

اوره پریل۳۸۳+۰.۰۰٪

متانول۲۵۷+۲.۳۹٪

اتیلن گلایکل۶۹۳-۱.۱۴٪