آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباروام هفت میلیونی سهام عدالت کی واریز میشود؟

وام هفت میلیونی سهام عدالت کی واریز میشود؟

۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۳

یک مقام مسئول در سازمان سهام عدالت اعلام کرد: متقاضیان دریافت وام سهام عدالت – کارت اعتباری سهام عدالت – باید برای دریافت این کارت ها به این دو بانک رجوع کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

وام سهام عدالت معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت هر فرد است و مبلغ آن برای اشخاصی که برگه های یک میلیونی سهام عدالت را در اختیار دارند حدود 140 میلیون ریال و برای اشخاصی که برگه های سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی دارند حدود 70 میلیون ریال برآورد می شود. این وام به کسانی که در ماه های قبل بخشی از سهام عدالت خود را فروخته اند تعلق نمی گیرد.

حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت تصریح کرده است؛ در حال حاضر دو بانک بزرگ کشور یعنی ملی ایران و تجارت در حال ارائه وام سهام عدالت هستند و مشمولان سهام عدالت که در این بانک‌ها شماره حساب دارند و جزو مشتریان این بانک‌ها هستند می‌توانند با رجوع به آنها درخواست کارت اعتباری کنند.

وی گفت: مشمولان سهام عدالت معادل نیمی از ارزش روز سهام عدالت می‌توانند کارت اعتباری دریافت کنند.

سهام عدالت

مراحل دریافت کارت اعتباری یا وام سهام عدالت بدون نیاز به ضامن

۱. ثبت نام در سامانه سجام و احرازهویت به صورت غیرحضوری

۲. اشخاصی که از طریق بانک ملی ایران اقدام می‌کنند باید در سامانه ایوا ثبت نام و احراز هویت کنند.

۳. سهامدارانی که از طریق بانک تجارت اقدام می‌کنند باید به سامانه زمرد رجوع کرده و مراحل احراز هویت را در آن سپری کنند.

۴. مدارک مورد نیاز بارگذاری، شناسنامه و کارت ملی ایران است که اگر سیمکارت به نام اشخاص باشد بلافاصله شماره تایید، پیامک می‌شود که این شماره باید در سامانه ثبت شود.

۵. بعد از انجام این مراحل و دریافت پیامک، سامانه مذکور به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی لینک می‌شود و مراحل بعدی صدور کارت اعتباری برای متقاضی انجام خواهد شد.

۶. پس از ارائه درخواست به بانک‌ها و دریافت کارت اعتباری، اشخاص می‌توانند با رجوع به فروشگاه‌های مشخص‌شده، اقدام به خرید تا سقف درنظرگرفته‌شده در کارت اعتباری خود کنند.

سهام عدالت

قسط این وام چقدر است؟

اگر سهامدار وام خود را یک ماهه تسویه کنند نیاز به پرداخت سود نیست، اما اگر در یک ماه نتوانند این مبلغ را پس بدهند باید این وام را در مدت ۳ سال و با سود ۱۸ درصد تسویه کنند.

کسانی که وام 140 میلیون ریالی دریافت کنند باید ماهانه حدود ۴۶۰ هزار تومان قسط بپردازند و کسانی که وام ۷ میلیون ریالی بگیرند، قسط ماهانه وام آنها حدود ۲۳۰ هزار تومان در ماه می‌شود.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۹۷۱+۱.۷۶٪

PP۱۲۶۲-۱.۶۴٪

PEسنگین۹۶۳+۰.۹۴٪

PE سبک۱۲۰۳+۳.۱۷٪

PE خطی۱۱۰۱-۰.۳۶٪

اوره گرانوله۳۷۳+۰.۲۷٪

اوره پریل۳۸۳+۰.۰۰٪

متانول۲۵۷+۲.۳۹٪

اتیلن گلایکل۶۹۳-۱.۱۴٪