آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال منابع به صندوق های سرمایه گذاری جذب شد

 ۱۰۰ هزار میلیارد ریال منابع به صندوق های سرمایه گذاری جذب شد

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۲

 ۱۰۰ هزار میلیارد ریال منابع به صندوق های سرمایه گذاری جذب شد


بررسی‌های انجام شده از صندوق‌های سرمایه گذاری نشان می دهد طی ماه گذشته، خالص منابع جذب شده صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

فاطمه پزشک زاده، کارشناس مسئول اداره بازرسی صندوق‌های سرمایه‌گذار سازمان بورس با اعلام این مطلب در گفت و گو با پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، عنوان نمود : بررسی وضعیت ترکیب دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در تاریخ ۲۰ تیر ۱۴۰۰، حاکی از این است که دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، به میزان ۵ هزار و ۱۳۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.

پزشک زاده در خصوص وضعیت سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز بیان کرد: بیشترین حجم سرمایه گذاری شده توسط صندوق های سرمایه گذاری را «سهام» تشکیل می دهد که حدود ۳۶ درصد است. «اوراق بهادار با درآمد ثابت» نیز حدود ۳۲ درصد از سرمایه های صندوق ها را تشکیل می دهند و سپرده های بانکی به میزان ۲۹ درصد در رتبه بعدی سرمایه‌گذاری این صندوق ها قرار دارند.

در میان صندوق های سرمایه گذاری، صندوق های با درآمد ثابت، بالاترین ارزش دارایی ها را به میزان ۳ هزار و ۶۵۸ هزار میلیارد ریال به خود اختصاص دادند؛ همچنین صندوق های بازارگردانی با ارزش دارایی ۸۷۱ هزار میلیارد ریال در رتبه دوم قرار دارند. صندوق های سهامی، مختلط و کالایی نیز به ترتیب با ارزش ۵۶۳، ۲۸ و ۱۴  هزار میلیارد ریال در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

برای آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی با شماره 91006580 تماس بگیرید.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۹۷۱+۱.۷۶٪

PP۱۲۶۲-۱.۶۴٪

PEسنگین۹۶۳+۰.۹۴٪

PE سبک۱۲۰۳+۳.۱۷٪

PE خطی۱۱۰۱-۰.۳۶٪

اوره گرانوله۳۷۳+۰.۲۷٪

اوره پریل۳۸۳+۰.۰۰٪

متانول۲۵۷+۲.۳۹٪

اتیلن گلایکل۶۹۳-۱.۱۴٪